Strefa Architektów Kler
Służy do pobierania obiektów i ze względu na ich wielkość dostępna jest na komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.
×
Newsletter

Zamknij

Bomma - w świecie światła i kryształów

Czeski kryształ to od wieków jeden z symboli tego kraju – czeskie szkło ma międzynarodową renomę i jest synonimem jakości i tradycji. Bomma to czeska manufaktura zlokalizowana w miejscowości Světlá nad Sázavou (nazwa miejscowości nieprzypadkowa), w której lokalna tradycja szklarska sięga ponad 100 lat.
Bomma oferuje ręcznie wykonane szkło dekoracyjne. Jego bardzo wysoka jakość – to rafinowany, wyjątkowo przezroczysty kryształ – budzi powszechne uznanie. Także luksusowych, słynnych na cały świat marek, specjalistów w branży, zamawiających w Bomma na potrzeby sprzedaży własnej.


Bomma świadomie korzysta ze stuletnich tradycji rzemiosła w regionie: praktycznej wiedzy i biegłości ręcznego wykonawstwa. Pracują tu mistrzowie zaliczani do najlepszych w Czechach. Nie tylko najbardziej utalentowani, ale i najbardziej doświadczeni, umiejętnie stosujący tradycyjne techniki formowania szkła, jak dmuchanie, prasowanie i wolnoformowanie.


Huta szkła XXI w. wymaga sprawnego współdziałania rzemiosła z naukową wiedzą i odpowiednio wydajną technologią. Zakłady Bomma należą do najlepiej wyposażonych na świecie, dysponują najnowocześniejszą, często przełomową technologią, pozwalającą np. na nieosiągalne inaczej temperowanie i mieszanie kolorów. Firma Bomma twierdzi z dumą, że ich kryształ dzięki nowoczesnej technologii jest najczystszy w całym kraju.


Rzemiosłu i technologii towarzyszy design – śmiałe projekty, niespotykane wzory i barwy. Firma współpracuje ze światowej sławy projektantami sztuki użytkowej. Szkło zaprojektowane tutaj można znaleźć na pokładzie największego statku świata i w kolekcji trofeów króla tenisa Novaka Djokovića.

Pozostałe wydarzenia

Jakość i różnorodność. Wszystko jasne.
16/11/2023
Trzy młode marki oferujące oświetlenie najwyższej jakości, od stylowych kinkietów do lamp awangardowo nowoczesnych. Każdej z nich przyświeca podobna koncepcja: zaoferowanie szerokiej i różnorodnej gamy produktów o stylistyce odpowiadającej rozmaitym stylom współczesnych wnętrz. Wysoka jakość materiałów i doskonałe wykonanie, często nawet ręczne, przez doświadczonych rzemieślników. Przedmioty pozostające blisko ludzi, projektowane we współpracy z architektami wnętrz. Lucide to założona w 1992 r. w Antwerpii (Belgia) firma rodzinna. Jej marką jes
Czytaj dalej
Kolekcja oświetlenia Nemo
16/11/2023
Wydaje się, że lampa wisząca czy stołowa, lampa podłogowa, kinkiet czy plafoniera to przedmioty skończenie zdefiniowane, że powiedziano o nich już wszystko. I rzeczywiście – wydaje się. Dopóki nie zobaczy się lamp Nemo. Firma, założona w Mediolanie w roku 1993, jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów oświetlenia na świecie, gwiazdą pierwszej jasności. Nemo słynie z designu, jest jego synonimem, dosłownie błyszczy na obu biegunach nowoczesności. Jeden z nich to przyszłość. Kolekcja Contemporary to natchniony, poszukujący design absolutn
Czytaj dalej
Masiero - włoscy krawcy światła
16/11/2023
O Masiero mówi się „włoscy krawcy światła”. Ta marka to synonim jakości. Jest bez wątpienia jedną z wiodących – w skali całego świata – firm produkujących luksusowe oprawy oświetleniowe. Design sygnowany Masiero ma ogromną wartość artystyczną. Wybrane modele lamp eksponuje się w prestiżowych showroomach z designem i sztuką użytkową; oferują je najbardziej renomowane sklepy na świecie. Założona w 1981 r. opodal Wenecji, firma szczyci się rzemieślniczymi tradycjami regionu, zwłaszcza słynnym weneckim szkłem i kryształem, od dawna używanym do wyrobu kandelabr&oacut
Czytaj dalej