Strefa Architektów Kler
Służy do pobierania obiektów i ze względu na ich wielkość dostępna jest na komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.
×
Newsletter

Zamknij

Włoski wdzięk i uroda w ogrodzie - poznaj ofertę marki Roberti dostępnej w Kler.

Firma powstała w 1959 r. jako mały biznes rodzinny, projektujący i produkujący meble przeznaczone na zewnątrz. Jej ambicją od zawsze była nowoczesność: pionierski w tym obszarze design, stylistyka będąca na bieżąco z wiodącymi trendami projektowania wnętrz. Dzięki temu, stopniowo, marka Roberti wypracowała nową koncepcję mebli outdoor – jako obiektów przynależnych do strefy będącej szeroko pojętą przestrzenią mieszkalną – obszaru obejmującego zarówno wnętrze, jak i zewnętrze domu.


W tym ujęciu meble na taras czy na werandę zyskują nową jakość. Nie zubaża ich, jak dawniej, wymóg jak najdalej idącej prostoty. Przywrócono im walor estetyczny – design i komfort właściwe meblom przeznaczonym do wnętrz. Zyskały przy tym cechy wynikające z właściwości nowoczesnych materiałów, dające niezbędną odporność na zmienne warunki atmosferyczne.


W bogatej ofercie Roberti są więc meble wypoczynkowe o tradycyjnych formach, np. fotele i sofy, ze stylowymi elementami właściwymi meblom outdoor – wyplatanymi ze sznurów podłokietnikami czy oparciami ze sznurowej czy ratanowej siatki.


Zaś typowe meble ogrodowe zalecają się iście włoskim wdziękiem i urodą. Np. fotele na taras czy nad basen mogą być bujane. Huśtawki to podwieszone na linach krzesełka albo obszerne, moszczone siedziska na metalowym stelażu. Leżaki rozwijane są w formy leżanek, szerokich i wygodnych jak łóżka, z wezgłowiami w ażurowych wyplotach. A w głębi ogrodu kryją się okrągłe, kameralne kanapy, ocienione zewsząd luźno zwisającymi sznurami.

Pozostałe wydarzenia

Nowoczesna oferta do ogrodu - kolekcja Talenti
20/05/2024
Firmę Talenti założył Fabrizio Cameli w roku 2004. Bazował na doświadczeniu zdobytym przez rodzinę w przedsiębiorstwie zajmującym się obróbką marmuru – pierwsze kolekcje Talenti to eleganckie, nawiązujące do klasycznych wzorów stoły o blatach z kamienia czy terakoty. Nazwa Talenti nie jest przypadkiem – już wkrótce marka postawiła na nowoczesność i współpracę z wybitnymi projektantami (m. in. Karim Rashid, Ramon Estéve, Jean-Philippe Nuel). A w prestiżowym Studio Palomba Serafini powstała nowatorska koncepcja przełamania tradycyjnego podziału na
Czytaj dalej
Poznaj kolekcję Vondom
20/05/2024
Ta hiszpańska firma z Walencji nie chwali się tradycją, całą uwagę skupiając na współczesności. Postawienie na stałą współpracę z głośnymi projektantami i architektami wnętrz pozwala marce na ciągłe utrzymywanie oferty na wskroś nowoczesnej – mebli tchnących świeżością, będących zawsze na czasie. Meble Vondom sprawdzają się równie dobrze w domu, jak i koło domu. Jak np. Stone, kolekcja różnego rodzaju siedzisk, ale także donic do wnętrz i na zewnątrz. Organiczne formy przeskalowanych kamieni ogładzonych przez wodę są wprost częścią naturalnego środowiska. R&
Czytaj dalej
Zaproszenie na Piknik Architekta - 8 lutego 2024, Poznań
01/02/2024
Zapraszamy na Piknik, który odbędzie się w dniu 08.02.2024 r. o godzina 17:00 na terenie salonu Kler w Poznaniu (Galeria Polskie Meble - rondo Solidarności 34, Poznań). Do Państwa dyspozycji udostępniona będzie specjalna strefa relaksu. O kompleksową aranżację przestrzeni zadba marka KLER. To tu wymienimy się wizytówkami i porozmawiamy – nie tylko o designie! We wnętrzach Galerii odbędą się inspirujące wykłady przygotowane przez partnerów spotkania. O merytorykę zadbają: ARCHLine.XP, Kler, Munari, WOFI, Laminam, Garden, Omnires i Kontakt Simon. Ponadto dla wszyst
Czytaj dalej